Ryhmät

16 joukkuetta on jaettu kahteen alksarjan lohkoon.
Lisätietoa pelisysteemistä.

 

Helsinki:

 

Tukholma:

Suomi

Venäjä

Kanada

Ruotsi

USA

Tshekki

Sveitsi

Saksa

Slovakia

Norja

Valko-Venäjä

Latvia

Ranska

Tanska

Kazakstan

Italia



Otteluohjelma

Kaikki taulukossa merkityt otteluajat ovat Suomen aikaa.

 

Alkusarja

Pe, 4 toukokuuta

1

12:15

Helsinki

USA

vs.

Ranska

Pe, 4 toukokuuta

2

13:15

Tukholma

Saksa

vs.

Italia

Pe, 4 toukokuuta

3

16:15

Helsinki

Kanada

vs.

Slovakia

Pe, 4 toukokuuta

4

17:15

Tukholma

Tshekki

vs.

Tanska

Pe, 4 toukokuuta

5

20:15

Helsinki

Valko-Venäjä

vs.

Suomi

Pe, 4 toukokuuta

6

21:15

Tukholma

Ruotsi

vs.

Norja

La, 5 toukokuuta

7

15:00

Helsinki

Sveitsi

vs.

Kazakstan

La, 5 toukokuuta

8

17:15

Tukholma

Latvia

vs.

Venäjä

La, 5 toukokuuta

9

19:00

Helsinki

Kanada

vs.

USA

La, 5 toukokuuta

10

21:15

Tukholma

Ruotsi

vs.

Tshekki

Su, 6 toukokuuta

11

12:15

Helsinki

Ranska

vs.

Kazakstan

Su, 6 toukokuuta

12

13:15

Tukholma

Tanska

vs.

Italia

Su, 6 toukokuuta

13

16:15

Helsinki

Suomi

vs.

Slovakia

Su, 6 toukokuuta

14

17:15

Tukholma

Venäjä

vs.

Norja

Su, 6 toukokuuta

15

20:15

Helsinki

Sveitsi

vs.

Valko-Venäjä

Su, 6 toukokuuta

16

21:15

Tukholma

Saksa

vs.

Latvia

Ma, 7 toukokuuta

17

16:15

Helsinki

Ranska

vs.

Kanada

Ma, 7 toukokuuta

18

17:15

Tukholma

Tshekki

vs.

Norja

Ma, 7 toukokuuta

19

20:15

Helsinki

USA

vs.

Slovakia

Ma, 7 toukokuuta

20

21:15

Tukholma

Tanska

vs.

Ruotsi

Ti, 8 toukokuuta

21

16:15

Helsinki

Valko-Venäjä

vs.

Kazakstan

Ti, 8 toukokuuta

22

17:15

Tukholma

Latvia

vs.

Italia

Ti, 8 toukokuuta

23

20:15

Helsinki

Suomi

vs.

Sveitsi

Ti, 8 toukokuuta

24

21:15

Tukholma

Venäjä

vs.

Saksa

Ke, 9 toukokuuta

25

16:15

Helsinki

Slovakia

vs.

Kazakstan

Ke, 9 toukokuuta

26

17:15

Tukholma

Norja

vs.

Italia

Ke, 9 toukokuuta

27

20:15

Helsinki

Kanada

vs.

Sveitsi

Ke, 9 toukokuuta

28

21:15

Tukholma

Ruotsi

vs.

Saksa

To, 10 toukokuuta

29

16:15

Helsinki

USA

vs.

Valko-Venäjä

To, 10 toukokuuta

30

17:15

Tukholma

Tanska

vs.

Venäjä

To, 10 toukokuuta

31

20:15

Helsinki

Ranska

vs.

Suomi

To, 10 toukokuuta

32

21:15

Tukholma

Tshekki

vs.

Latvia

Pe, 11 toukokuuta

33

16:15

Helsinki

Kazakstan

vs.

USA

Pe, 11 toukokuuta

34

17:15

Tukholma

Italia

vs.

Tshekki

Pe, 11 toukokuuta

35

20:15

Helsinki

Suomi

vs.

Kanada

Pe, 11 toukokuuta

36

21:15

Tukholma

Venäjä

vs.

Ruotsi

La, 12 toukokuuta

37

12:15

Helsinki

Slovakia

vs.

Valko-Venäjä

La, 12 toukokuuta

38

13:15

Tukholma

Norja

vs.

Latvia

La, 12 toukokuuta

39

16:15

Helsinki

Sveitsi

vs.

Ranska

La, 12 toukokuuta

40

17:15

Tukholma

Saksa

vs.

Tanska

La, 12 toukokuuta

41

20:15

Helsinki

Kazakstan

vs.

Kanada

La, 12 toukokuuta

42

21:15

Tukholma

Italia

vs.

Ruotsi

Su, 13 toukokuuta

43

16:15

Helsinki

Suomi

vs.

USA

Su, 13 toukokuuta

44

17:15

Tukholma

Venäjä

vs.

Tshekki

Su, 13 toukokuuta

45

20:15

Helsinki

Sveitsi

vs.

Slovakia

Su, 13 toukokuuta

46

21:15

Tukholma

Saksa

vs.

Norja

Ma, 14 toukokuuta

47

16:15

Helsinki

Valko-Venäjä

vs.

Ranska

Ma, 14 toukokuuta

48

17:15

Tukholma

Latvia

vs.

Tanska

Ma, 14 toukokuuta

49

20:15

Helsinki

Kazakstan

vs.

Suomi

Ma, 14 toukokuuta

50

21:15

Tukholma

Italia

vs.

Venäjä

Ti, 15 toukokuuta

51

12:15

Helsinki

Kanada

vs.

Valko-Venäjä

Ti, 15 toukokuuta

52

13:15

Tukholma

Norja

vs.

Tanska

Ti, 15 toukokuuta

53

16:15

Helsinki

Slovakia

vs.

Ranska

Ti, 15 toukokuuta

54

17:15

Tukholma

Tshekki

vs.

Saksa

Ti, 15 toukokuuta

55

20:15

Helsinki

USA

vs.

Sveitsi

Ti, 15 toukokuuta

56

21:15

Tukholma

Ruotsi

vs.

Latvia

 

Neljännesfinaalit

To, 17 toukokuuta

57

13:00

Helsinki

To, 17 toukokuuta

58

15:45

Tukholma

To, 17 toukokuuta

59

18:30

Helsinki

To, 17 toukokuuta

60

21:15

Tukholma

 

Neljännesfinaalit: Helsinki: (1H-4H) & (2H-3H); Tukholma: (1T-4T) & (2T-3T).
Jos Suomi etenee neljännesfinaaleihin, pelaa se Helsingin iltaottelussa (59).
Jos Ruotsi etenee neljännesfinaaleihin, pelaa se Tukholman iltaottelussa (60).

 

Semifinaalit

La, 19 toukokuuta

61

14:30

Helsinki

La, 19 toukokuuta

62

18:30

Helsinki

 

Semifinaalit: Helsinki: Voittaja(1H-4H) - Voittaja(2T-3T) & Voittaja(1T-4T) - Voittaja(2H-3H).
Jos Suomi etenee semifinaaleihin, pelaa se aikaisemmassa ottelussa.
Jos Suomi ei etene semifinaaleihin mutta Ruotsi etenee, pelaa Ruotsi aikaisemmassa ottelussa.
Jos Suomi ja Ruotsi kohtaavat semifinaaleissa, pelaavat joukkueet aikaisemmassa ottelussa.

 

Pronssiottelu

Su, 20 toukokuuta

63

16:00

Helsinki

 

Finaali

Su, 20 toukokuuta

64

20:30

Helsinki

 

Pidätämme oikeudet muutoksiin.

Official Main Sponsor
Skoda

Official Sponsors AJ

Bauhaus

Finalgon

Henkel

Kyocera

Megafon

Nike

Nivea for Men

Okhota

Raiffeisen

Tissot

Zepter

Partners
Logo 2 Logo 3 Logo 1
Logo 1 Logo 1 Logo 1 Logo 2 Logo 4
Logo 10 Logo 4 Logo 9 Logo 4 Logo 8 Logo 8 Logo 2 Logo 5 Logo 3 Logo 2 Logo 2 Logo 5 Logo 3 Logo 1 Logo 2 Logo 8 Logo 4 Logo 3 Logo 1
Logo Logo Logo Logo Logo Logo
Logo Logo Logo Logo Logo
Copyright IIHF. All rights reserved. Terms and Conditions