Schedule

Preliminary Round Top Division

Sun, 2 June

14:00

A

Arena

Slovenia

vs.

USA

Sun, 2 June

16:00

B

Arena

Finland

vs.

Czech Republic

Sun, 2 June

18:00

B

Arena

Sweden

vs.

Germany

Sun, 2 June

20:00

A

Arena

Slovakia

vs.

Canada

Mon, 3 June

14:00

A

Arena

Slovenia

vs.

Slovakia

Mon, 3 June

16:00

B

Arena

Finland

vs.

Sweden

Mon, 3 June

18:00

A

Arena

Canada

vs.

USA

Mon, 3 June

20:00

B

Arena

Germany

vs.

Czech Republic

Tue, 4 June

14:00

A

Arena

USA

vs.

Slovakia

Tue, 4 June

16:00

B

Arena

Czech Republic

vs.

Sweden

Tue, 4 June

18:00

A

Arena

Canada

vs.

Slovenia

Tue, 4 June

20:00

B

Arena

Germany

vs.

Finland

 

Preliminary Round Division I

Sun, 2 June

13:00

C

Rink 2

Croatia

vs.

Australia

Sun, 2 June

15:00

D

Rink 2

Austria

vs.

Japan

Sun, 2 June

17:00

C

Rink 2

Bulgaria

vs.

Great Britain

Sun, 2 June

19:00

D

Rink 2

Argentina

vs.

Hungary

Mon, 3 June

13:00

C

Rink 2

Croatia

vs.

Bulgaria

Mon, 3 June

15:00

D

Rink 2

Austria

vs.

Argentina

Mon, 3 June

17:00

C

Rink 2

Great Britain

vs.

Australia

Mon, 3 June

19:00

D

Rink 2

Hungary

vs.

Japan

Tue, 4 June

13:00

C

Rink 2

Australia

vs.

Bulgaria

Tue, 4 June

15:00

D

Rink 2

Japan

vs.

Argentina

Tue, 4 June

17:00

C

Rink 2

Great Britain

vs.

Croatia

Tue, 4 June

19:00

D

Rink 2

Hungary

vs.

Austria

 

Playoffs Top Division

Thu, 6 June

14:00

QF

Arena

Canada

vs.

Czech Republic

Thu, 6 June

16:00

QF

Arena

Sweden

vs.

Slovenia

Thu, 6 June

18:00

QF

Arena

Finland

vs.

Slovakia

Thu, 6 June

20:00

QF

Arena

USA

vs.

Germany

Fri, 7 June

14:00

5-8

Arena

Czech Rep.

vs.

Slovenia

Fri, 7 June

16:00

SF

Arena

Sweden

vs.

Canada

Fri, 7 June

18:00

SF

Arena

USA

vs.

Slovakia

Fri, 7 June

20:00

5-8

Arena

Finland

vs.

Germany

Sat, 8 June

11:00

Rel.

Arena

Finland

vs.

Slovenia

Sat, 8 June

16:30

Bronze

Arena

Canada

vs.

Slovakia

Sat, 8 June

19:00

Gold

Arena

USA

vs.

Sweden

 

Playoffs Division I

Thu, 6 June

13:00

QF

Rink 2

Great Britain

vs.

Japan

Thu, 6 June

15:00

QF

Rink 2

Hungary

vs.

Croatia

Thu, 6 June

17:00

QF

Rink 2

Australia

vs.

Argentina

Thu, 6 June

19:00

QF

Rink 2

Austria

vs.

Bulgaria

Fri, 7 June

13:00

5-8

Rink 2

Japan

vs.

Argentina

Fri, 7 June

15:00

5-8

Rink 2

Croatia

vs.

Bulgaria

Fri, 7 June

17:00

SF

Rink 2

Australia

vs.

Great Britain

Fri, 7 June

19:00

SF

Rink 2

Austria

vs.

Hungary

Sat, 8 June

12:00

Bronze

Rink 2

Australia

vs.

Hungary

Sat, 8 June

14:00

Gold

Arena

Austria

vs.

Great Britain


Note: Germany's games on 6th and 7th June will be played at 20:00.

Schedule subject to change.

Official Main Sponsor:



Official Partners:



Copyright IIHF. All rights reserved. Terms and Conditions