Schedule

Preliminary Round Top Division

Fri, 1 June

14:00

A

Arena

Canada

vs.

Slovenia

Fri, 1 June

16:00

B

Arena

Sweden

vs.

Finland

Fri, 1 June

18:00

A

Arena

Great Britain

vs.

Czech Republic

Fri, 1 June

20:00

B

Arena

Germany

vs.

USA

Sat, 2 June

14:00

A

Arena

Sweden

vs.

Great Britain

Sat, 2 June

16:00

B

Arena

Czech Republic

vs.

Finland

Sat, 2 June

18:00

A

Arena

USA

vs.

Slovenia

Sat, 2 June

20:00

B

Arena

Canada

vs.

Germany

Sun, 3 June

14:00

A

Arena

Finland

vs.

Great Britain

Sun, 3 June

16:00

B

Arena

Czech Republic

vs.

Sweden

Sun, 3 June

18:00

A

Arena

USA

vs.

Canada

Sun, 3 June

20:00

B

Arena

Slovenia

vs.

Germany

 

Preliminary Round Division I

Fri, 1 June

13:00

C

Rink 2

Austria

vs.

Japan

Fri, 1 June

15:00

D

Rink 2

Australia

vs.

Croatia

Fri, 1 June

17:00

C

Rink 2

Bulgaria

vs.

Slovakia

Fri, 1 June

19:00

D

Rink 2

New Zealand

vs.

Hungary

Sat, 2 June

13:00

C

Rink 2

Australia

vs.

Bulgaria

Sat, 2 June

15:00

D

Rink 2

Austria

vs.

New Zealand

Sat, 2 June

17:00

C

Rink 2

Slovakia

vs.

Croatia

Sat, 2 June

19:00

D

Rink 2

Hungary

vs.

Japan

Sun, 3 June

13:00

C

Rink 2

Croatia

vs.

Bulgaria

Sun, 3 June

15:00

D

Rink 2

Japan

vs.

New Zealand

Sun, 3 June

17:00

C

Rink 2

Slovakia

vs.

Australia

Sun, 3 June

19:00

D

Rink 2

Hungary

vs.

Austria

 

Playoffs Top Division

Tue, 5 June

14:00

QF

Arena

Canada

vs.

Great Britain

Tue, 5 June

16:00

QF

Arena

Sweden

vs.

Slovenia

Tue, 5 June

18:00

QF

Arena

USA

vs.

Finland

Tue, 5 June

20:00

QF

Arena

Czech Republic

vs.

Germany

Wed, 6 June

14:00

5-8

Arena

Sweden

vs.

Czech Republic

Wed, 6 June

16:00

5-8

Arena

USA

vs.

Great Britain

Wed, 6 June

18:00

SF

Arena

Canada

vs.

Slovenia

Wed, 6 June

20:00

SF

Arena

Germany

vs.

Finland

Thu, 7 June

11:00

Rel.

Arena

Sweden

vs.

Great Britain

Thu, 7 June

16:30

Bronze

Arena

Finland

vs.

Slovenia

Thu, 7 June

19:00

Gold

Arena

Canada

vs.

Germany

 

Playoffs Division I

Tue, 5 June

13:00

QF

Rink 2

Croatia

vs.

New Zealand

Tue, 5 June

15:00

QF

Rink 2

Austria

vs.

Australia

Tue, 5 June

17:00

QF

Rink 2

Slovakia

vs.

Japan

Tue, 5 June

19:00

QF

Rink 2

Hungary

vs.

Bulgaria

Wed, 6 June

13:00

5-8

Rink 2

New Zealand

vs.

Japan

Wed, 6 June

15:00

5-8

Rink 2

Australia

vs.

Bulgaria

Wed, 6 June

17:00

SF

Rink 2

Hungary

vs.

Austria

Wed, 6 June

19:00

SF

Rink 2

Slovakia

vs.

Croatia

Thu, 7 June

10:00

5th

Rink 2

Australia

vs.

Japan

Thu, 7 June

12:00

Bronze

Rink 2

Austria

vs.

Croatia

Thu, 7 June

14:00

Gold

Arena

Slovakia

vs.

Hungary


Schedule subject to change.

Copyright IIHF. All rights reserved. Terms and Conditions