Zviedrija nespēj kvalificēties izslēgšanas turnīram
by Sportacentrs.com|31 MAIJS 2021
share
Šodien pasaules čempionāts noslēdzās vieniem no turnīra favorītiem Zviedrijai, kura pēcspēles metienos zaudēja Krievijas olimpiskajai komandai (ROC). Trešajā trešdaļā zviedri 12 sekunžu laikā ielaida divus vārtus, bet vēlāk spēja atspēlēties. Pēcspēles metienos precīzāki izrādījās krievi.

Ja Krievijas olimpiskās komitejas (ROC) komandai vieta ceturtdaļfinālā praktiski jau garantēta, tad zviedriem šī bija izšķirošā spēle. Tajā zviedriem derēja uzvara vai nu pamatlaikā vai papildlaikā, kamēr zaudējuma gadījumā čempionāts beigtos. ROC pēdējo maču grupā aizvadīs pret vāji spēlējušo Baltkrieviju.
ROC - Zviedrija - IIHF Pasaules Čempionāts Hokejā 2021
31 MAIJS 2021
Spēle sākās ar bezkompromisma cīņu abos laukuma galos, kur jau no pirmajām minūtēm bija redzami asumi starp abu komandu hokejistiem. Perioda septītajā minūtē zviedri pirmo reizi spēlēja vairākumā, kurš tika realizēts. Pēc ātras saspēles pēc Lindberga metiena pirmais pēc atlēkušas ripas bija Jespers Frodens, kurš to raidīja tukšos vārtos - 1:0. Atlikušajā perioda gaitā spēle izlīdzinājās, taču neviena no komandām vārtus neguva.

Ātrā un fiziskā spēlē sākās otrais periods. Starp hokejistiem asumi vēl vairāk palielinājās otrajā periodā. Neliels ripas kontroles pārsvars piederēja krieviem, taču vārtos veiksmīgi darbojās zviedru vārtsargs. Zviedrija atbildēja ar pretuzbrukumiem, kur vienā no tiem neizmantoja izgājienu pret vārtsargu. Pirms noslēdzošās trešdaļas zviedri saglabāja minimālo pārsvaru.

Trešajā periodā minūtes laikā krievi lauza spēles gaitu. Vispirms vārtus guva Antons Sļepiševs, bet 12 sekundes vēlāk jau vadībā ROC izvirzīja Aleksandrs Barabanovs. Zviedri parādīja raksturu un vēl pēc pamatlaika nevēlējās pabeigt turnīru priekšlaicīgi. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām izlīdzinājumu panāca Viktors Olofsons. Uzvarētājs noskaidrojās pēcspēles metienos.

No pieciem metieniem krievi kļūdījās tikai vienā, kamēr zviedri divos, ROC svinot uzvaru ar 3:2. Izšķirošo metienu skaistā veidā guva Vladimirs Tarasenko, tādējādi pieliekot punktu Zviedrijas cerībām par spēlēšanu ceturtdaļfinālā.