{{spectators === '' ? '-' : spectators}}
Souhrn 4. dne: Američané vybojovali výhru nad sbornou
By organizační výbor | 29 PRO 2019
share
Během čtvrtého hracího dne juniorského světového šampionátu v Ostravě a Třinci byli odehrány bitvy mezi Kazachy a Finy a Spojenými státy s Ruskem. Třinecký duel kazašského outsidera s finským favoritem dopadl podle předpokladů, hokejisté Suomi si s přehledem dokráčeli pro výhru 7:1, čímž se rozhodlo o všech čtyřech postupujících ze skupiny A. Po vysoké výhře nad Kanadou klopýtlo Rusko, Spojené státy slavily výhru díky třem brankám na přelomu druhé a třetí třetiny.

Skupina A:

Kazachstán – Finsko 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 11. Bujalskij (Asuchanov, Djomin) – 7. Puistola (Tanus, Heinola), 15. Tanus (Oden, Puistola), 21. Maccelli (Thomson), 33. Aatu Räty (Aku Räty, Tanus), 48. Puistola (Oden), 54. Kokkonen (Utunen), 58. Nousiainen (Maccelli, Killinen).

Utkání mezi Kazachy a Finskem mělo jasného favorita, který svou roli začal potvrzovat už v 7. minutě, kdy se trefil Puistola. Kazašský celek však poté překvapil ochozy vyrovnávací trefou, již zařídil v průběhu 11. minuty Bujalskij. Inkasovaná branka hráče Suomi nakopla a byl to už jen brankář Kalmykov, kdo musel lovit kotouč ze své sítě. Postupně se do střelecké listiny zapsali Tanus, Maccelli, Aaut Räty, Kokkonen, Nousiainen a znovu Puistola. Finové tak triumfovali šestibrankovým rozdílem 7:1.

Skupina B:

USA – Rusko 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 37. Kaliyev (Zegras, Caufield), 37. Robertson (Wahlstrom), 42. Kaliyev (Zegras) – 44. Romanov (Žuravljov, Alexandrov).

V bitvě dvou hokejových velmocí se po bezbrankové první třetině čekalo na úvodní gól až do 37. minuty, kdy otevřel skóre využitou početní výhodou Arthur Kaliyev. Spojeným státům stačilo na vstřelení další branky pouhých šest vteřin, po vhazování se vydali rychle do útoku a proti zakončení Nicholase Robertsona se nestihl brankář Miftachov včas přesunout. Ve 42. minutě si ruský brankář smolně srazil střelu Arthura Kaliyeva mezi betony a puk propadl do sítě. Rusové vystřídali brankáře a následně rychle snížili zásluhou Alexandra Romanova, další ruská snaha o snížení už však branku nepřinesla a Spojené státy si připsaly důležité vítězství 3:1, čímž se dostaly do čela tabulky skupiny B.