Slovākija uzvar Norvēģiju
by Organizācijas komiteja|23 MAIJS 2023
share
Pasaules Čempionāta Hokejā divpadsmito dienu uz “Arēna Rīga” ledus atklāja spēle starp Slovākijas un Norvēģijas valstvienību, slovākiem svinot uzvaru 4:1.

Pirmo trešdaļu vienlīdz aktīvi iesāka abu izlašu hokejisti. Norvēģi pirmie izveidoja bīstamu situāciju pie slovāku vārtiem, tomēr veiksme nebija norvēģu sabiedrotā. Pēc diviem rikošetiem ripa trāpīja pa slovāku vārtsarga Staņislava Skorvaneka roku un neielidoja vārtos. Turpinājumā Ričards Paniks no aizvārtes izcili un negaidīti piespēlēja uz tuvo stabu Marekam Hrivīkam, ripu metot Henrika Haukelanda vārtos. Brīdi vēlāk norvēģu aizsargs Engelands Andersens iegāja zonā un izdarīja plaukstas metienu – ripa virs vārtsarga pleca trāpīja pa pārlikti. Slovāki turpināja spēlēt apņēmīgi, Peteram Cehlārikam dubultojot komandas pārsvaru. Cehlāriks varēja gūt arī trešos vārtus, bet izcili nospēlēja Haukelands, atvairot metienu ar nūjas kātu. Lai gan norvēģi turpināja veidot bīstamas situācijas, precīzāk spēlēja slovāki, Robertam Lantoši gūstot trešos vārtus pēc skaista solo gājiena, pa labo labu malu pārslidojot pāri visam laukumam. Perioda beigās Emīls Lillebergs saņēma divu minūšu noraidījumu par pretinieka grūšanu apmalē, komandu atstājot mazākumā. Slovāki nerealizēja skaitlisko vairākumu.

Otrā trešdaļa sākās ar norvēģu vārtu guvumu, Markusam Vikingstadam ripu raidot tukšajā vārtu stūrī pēc Tomasa Berga-Paulena piespēles. Mihals Ivans devās uz noraidīto soliņu par pretinieka klupināšanu. Norvēģi neizmantoja skaitlisko vairākumu; daudz netrūka, lai ripu raidītu savos vārtos. Neskatoties uz to, ka periodam turpinoties spēles temps norimās, Makss Krogdāls nopelnīja divu minūšu noraidījumu par pretinieka klupināšanu, atstājot norvēģus mazākumā. Periods noslēdzās 3:1 slovāku labā.

Trešās trešdaļas ievadā slovāki divreiz pārbaudīja Haukelanda modrību, bet norvēģiem uzbrukums joprojām nevedās, neprecīzi darbojoties gan ar ripu, gan pretuzbrukumos. Periodam turpinoties, aizvien lielāka atbildība gūlās uz Haukelanda pleciem, atvairot vairākus bīstamus metienus pēc kārtas. Nepilnas četras minūtes līdz spēles beigām norvēģi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr spēles gaitu nespēja lauzt. Paniks guva ceturtos vārtus, ripu raidot tukšos vārtos. Slovāki uzvarēja, bet norvēģi ievēroja šī čempionāta tradīciju – negūt vārtus pēdējā periodā. Acīmredzot visa enerģija tika izlikta fenomenālajā uzvarā bullīšos pret Kanādas valstvienību 3:2.

Par labāko spēles spēlētāju Norvēģijas izlasē atzina Vikingstadu, Slovākijas – Pavolu Regendu. Par čempionāta trīs labākajiem spēlētājiem Norvēģijas izlasē atzina: vārtsargu Haukelandu, labās malas uzbrucēju Matīsu Ūlimbu un Emīlu Martinsenu Lillebergu.