Kanāda pārspēj Čehiju
by Organizācijas komiteja|23 MAIJS 2023
share
Pasaules Čempionāta Hokejā divpadsmito dienu uz “Arēna Rīga” ledus turpinājās ar spēli starp Kanādas un Čehijas valstvienību, kanādiešiem uzvarot 3:1.

Kanādas un Čehijas hokejisti spēkojās par otro vietu B apakšgrupā. Pirmo trešdaļu dinamiski uzsāka abu izlašu hokejisti, slidojot no vieniem vārtiem uz otriem bez bīstamiem pretuzbrukumiem. Periodam turpinoties, kanādieši pārņēma iniciatīvu. Jirži Smejkals nopelnīja pirmo noraidījumu par pretinieka klupināšanu, atstājot čehus mazākumā. Kanādieši skaitlisko vairākumu nerealizēja, bet čehi rāvās pretuzbrukumā, netiekot līdz metienam. Turpinājumā kanādieši spēlēja sev raksturīgā manierē, metot ripu vārtu virzienā pie pirmās iespējas. Mihalu Kempniju noraidīja uz divām minūtēm par pretinieka nūjas turēšanu. Kanādieši precīzi saspēlējās uzbrukuma zonā. Kodijs Glāss piespēlēja Peitonam Krebsam, kurš ar ātru plaukstas metienu izvirzīja komandu vadībā, realizējot skaitlisko vairākumu. Periods noslēdzās 1:0 Kanādas labā.

Otrā trešdaļa sākās ar Čehijas izlases atspēlēšanos, Martinam Kautam gūstot vārtus. Viņš varēja iesist vēl vienus vārtus, bet Samuels Montembo ripu atvairīja. Vārtu priekšā sākās cīņa, bet kanādieši nepieļāva ripas ieslīdēšanu vārtos. Brīdi vēlāk Čehijas komandu no nepatikšanām glāba Karels Vejmelka. Periodam turpinoties, kanādieši dominēja laukumā, spēlei ritot pie Čehijas izlases vārtiem. Neiztika arī bez asumiem. Tailers Maierss meta pa vārtiem pēc tiesneša svilpes. Čehi devās viņu pārmācīt. Svilpes atskanēšanas brīdī Maierss bija atvēzējies metienam, tāpēc apzināti necentās kaitēt vārtsargam. Perioda beigās aktīvāki bija čehi, dodoties uzbrukumā. Breds Hants mēģināja bremzēt pretinieka uzbrukumu, kā rezultātā pakrita pats un paklupināja arī pretinieku, saņemot divu minūšu noraidījumu. Čehi nespēja izvirzīties vadībā, jo kanādieši pozicionāli nospēlēju ļoti precīzi. Otrais periods noslēdzās neizšķirti 1:1.

Trešā trešdaļa sākās ar ļoti bīstamu čehu uzbrukumu. Vispirms vārtus centās gūt Vladimīrs Sobotka, pēc tam Romans Červenka. Turpinājumā Skots Lotons uzvarēja iemetienā, Džeks Kvins tika pie ripas, uz pretējo malu piespēlējot Maiersam, kurš ar precīzu metienu izvirzīja Kanādu vadībā. Pēc zaudētajiem vārtiem čehi izveidoja draudīgus pretuzbrukumus, bet ripa Montembo sargātajos vārtos neielidoja, kam sekoja abu komandu spēlētāju saķeršanās un vārtu izgrūstīšana. Brīdi vēlāk Hants netīšām trāpīja Mihaelam Špačekam ar augsti paceltu nūju, pārsitot seju, bet tiesneši noraidījumu nepiešķīra. Perioda beigās Adams Fantilli saņēma divu minūšu sodu par spēli ar augsti paceltu nūju neitrālajā zonā, dodot čehiem iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, ko viņi nerealizēja. Maierss ripu meta ārā no aizsardzības zonas, bet tā ielidoja Kanādas rezervistu soliņā, trāpot pa ķiveri Džeikobam Midltonam, sagādājot nepatīkamus brīžus. Četrdesmit sekundes pirms spēles beigām čehi nomainīja vārtsargu pret sesto laukumu spēlētāju, ko zibenīgi izmantoja Losons Krūss, gūstot trešos vārtus. Spēle noslēdzās 3:1 Kanādas labā.

Par labāko spēles spēlētāju Čehijas izlasē atzina vārtsargu Vejmelku, Kanādas – centru Peitonu Krebsu.

B apakšgrupā pirmajā vietā ierindojās Šveices valstvienība, otrajā – Kanāda, trešajā – Čehija, ceturtā vieta izšķirsies Latvijas un Šveices duelī, kas sāksies plkst. 20:20. Ja Latvija uzvarēs vai nospēlēs neizšķirti ar Šveici pamatlaikā, Latvija iekļūs ceturtdaļfinālā. Ja Latvija zaudēs Šveicei pamatlaikā, Slovākija iekļūs ceturtdaļfinālā.