Vācijas izlase uzveic Šveici un iekļūst pusfinālā
by Organizācijas komiteja|25 MAIJS 2023
Vācijas izlase uzveic Šveici ar 3:1 un iekļūst pusfinālā
share
Pirms izšķirošās cīņas par medaļām pārceļas uz Tamperi, "Arēnā Rīga" dienas pirmajā mačā tikās Šveices un Vācijas valstsvienības, Uzvarot Vācijas izlasei ar rezultātu 1:3.

Mača ievadā Šveices izlase uzreiz pārņēma ripas kontroli un mēģināja nostiprināties uzbrukuma zonā, taču darīja to bez lieliem riskiem. Vāciešiem izdevās apdraudēt vārtus pretuzbrukumā. Līdz spēles sestajā minūtē Vācijas izlase vēlreiz no savas zonas sāka uzbrukumu, kurā Kajs Vismans piespēlēja Maksimilianam Kasteram, un viņš izdarīja tālu metienu pa vārtiem. Ripu vārtsargs izlaida starp kājsargiem, un tā lēni ieslīdēja vārtos. Šveices izlases vārtsargs Majers vēlreiz nenospēlēja droši, kad vācieši izdarīja ātru metienu pēc ātras ieiešanas uzbrukuma zonā. Mirkli vēlāk Vācijas izlases vārtsargs Nīderraiters tika galā ar metienu, neraugoties uz to, ka viņam priekšā stāvēja divi laukuma spēlētāji. Pēc tam sekoja Šveices izlases noraidījums, kuru vāciešiem neizdevās izmantot par labu sev, lai panāktu dubulto pārsvaru. Perioda pēdējās minūtēs pie abu komandu vārtiem bija vairāki vārtu gūšanas momenti. Šveicieši centās atjaunot līdzsvaru uz rezultāta tablo, bet vācieši spēlēja uz pretuzbrukumiem.

Otrā perioda pirmajā minūtē Šveices izlase izlīdzināja rezultātu. Šveicieši noturēja ripu uzbrukuma zonā un sāka pozicionāli izspēli, kuras noslēgumā Kevins Fiala atrada Jonasu Zīgentāleru, un viņam izdevās precīzs metiens tuvējā vārtu augšējā stūrī. Momentu vēlāk Vācijas hokejists Kasters laukumu pameta ar asiņojošu seju, kad viņam ar nūju iesita Andress Ambils. Pirms tam abu komandu hokejisti vēl saķērās. Tiesneši izvērtēja video atkārtojumu un piesprieda Ambilam 2+2 minūšu sodu. Šveices izlase mazākumā darbojās ļoti kompakti un vāciešiem bija grūtības kaut ko izveidot vārtu tuvumā. Tomēr Šveice vēlreiz saņēma noraidījumu. Vāciešiem ar uzbrukuma veidošanu neveicās, tad šveicieši pretinieku zonā pie apmales turēja ripu, kas sadusmoja Moricu Zaideru, kurš pieslidoja un iegrūda apmalē pretinieku. Viņam pēc video izskatīšanas piesprieda 5+20 minūšu noraidījumu līdz spēles beigām. Divas minūtes pirms perioda beigām Vācijas izlase pārsteidza ar diviem vārtu guvumiem. Otros vārtus guva Džons Peterka, bet trešos vārtus Vācija guva mazākumā, panākot dubulto pārsvaru.

Trešo trešdaļu Šveices hokejisti iesāka apņēmīgi, taču uzbrukumu nepārtraukti jauca vācieši. Šveices uzbrukumā Tanners Ričards vārtu priekšā divas reizes pēc komandas biedra metiena mēģināja ripu iebakstīt Vācijas vārtos, tad Fora spēcīgi meta ripu garām vārtiem. Šveices izlases ofensīva tikai pieauga.
Šveices izlasei turpināja neveikties uzbrukumā. Mozeram vārtu priekšā tika adresēta piespēle, bet viņš netrāpīja pa ripu un ievirzīja tukšajā vārtu apakšējā stūrī. Visu trešo periodu Nīderbergers, Vācijas izlases sargātajos vārtos, spēlēja precīzi, un Vācijas aizsardzība nebija salaužama. Nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Šveices izlase pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. 50 sekundes līdz perioda beigām Vācijas izlase saņēma noraidījumu, taču Šveice to neizmantoja par labu sev.

Vācijas izlase iekļūst pusfinālā un savu čempionātu turpinās Tampērē. Tieši Rīgā 2021. gadā tā arī iekļuva pasaules čempionāta pusfinālā.