Souhrn 2. dne: Slováci ve velké bitvě přehráli Kazachy
Autor: organizační výbor|27 PRO 2019
Oliver Okuliar
share

Ve druhém hracím dni se v Ostravě a Třinci sice odehrála jen dvě utkání, přesto nebyla nouze o pořádné bitvy. Slováci se v důležitém duelu utkali s Kazachstánem a ještě dvě minuty před koncem svítil na kostce vyrovnaný stav. Slovenský celek však v závěru zabral a srazil soupeře dvěma trefami. Německo-americký zápas měl velký spád a padlo v něm hodně gólů, po závěrečné siréně se ale radovaly Spojené státy, které ve druhé polovině utkání přidaly do kroku a otočily nepříznivý stav ve svůj prospěch.

Slovensko – Kazachstán 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Okuliar (Kňažko, Čajkovič), 58. Tkáč (Mrázik), 60. Džugan – 30. Musorov (Butenko).

Slováci své fanoušky před parádní kulisou zaplněné haly dlouho napínali a úvodní gól duelu s Kazachstánem vsítili až ve 25. minutě. Ochozy rozjásal Oliver Okuliar, který obdržel rychlou nahrávku na pravý kruh a ranou z první trefil poloodkrytou branku. Netrvalo to však ani pět minut a houževnatý soupeř srovnal krok, když se po přihrávce zpoza branky prosadil Maxim Musorov. Drama vyvrcholilo až necelé tři minuty před koncem. Daniel Vladimír Tkáč se v čase 57:04 dostal k puku v předbrankovém prostoru a nekompromisně propálil Nureka. Vítězství slovenského celku ještě pojistil v samotném závěru Róbert Žugan a Slovensko v důležité bitvě bralo plný počet bodů.

Německo – USA 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Peterka (Stützle, Bokk), 23. Peterka (Seider, Bokk), 29. Bokk (Schütz, Reichel) – 8. Harris (Zegras, Kaliyev), 19. Jones (Zegras, Pinto), 35. Pinto (Zegras, Miller), 39. Hall (Zegras, Pivonka), 48. Brink (Robertson, Wahlstrom), 51. Wahlstrom (Pinto).

Utkání mezi Německem a Spojenými státy bylo až do poloviny základní hrací doby vyrovnané. Vedení se sice ujali hned ve 3. minutě Němci, Američané však vzápětí vyrovnali, a poté vývoj skóre otočili. Německý celek si ale počínal obdobně. Nejprve díky Johnu Peterkovi dotáhl těsný náskok a následně odskočil na rozdíl jediné trefy. Protivník v čase 34:16 znovu srovnal krok zásluhou průběžně nejproduktivnějšího hráče MS. Potom už se trefovali jen hokejisté ze zámoří, postupně skórovali Hall, Brink a Wahlstrom a rozhodli tak o konečném výsledku 6:3.