Suomi on maailmanmestari!
Tshekki kokosi rivinsä ja tyrmäsi USA:n
SUI
Hall of Fame juhlii uusia tulokkaita
Fan Guide
loading..
OFFICIAL PARTNERS 2022 Jääkiekon MM-kisat
TOUKO/2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
otteluohjelma
Koko otteluohjelma
13 touko
FRA
FRA
2
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
4
SVK
SVK
FRA vs SVK
Helsinki Ice Hall, Lohko A
16.20
13 touko
USA
USA
4
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
LAT
LAT
USA vs LAT
Nokia Arena, Lohko B
16.20
13 touko
GER
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
5
CAN
GER vs CAN
Helsinki Ice Hall, Lohko A
20.20
13 touko
FIN
5
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
0
NOR
FIN vs NOR
Nokia Arena, Lohko B
20.20
14 touko
DEN
9
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
KAZ
DEN vs KAZ
Helsinki Ice Hall, Lohko A
12.20
14 touko
SWE
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
AUT
SWE vs AUT
Nokia Arena, Lohko B
12.20
14 touko
SUI
5
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
2
ITA
SUI vs ITA
Helsinki Ice Hall, Lohko A
16.20
14 touko
CZE
5
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
GBR
CZE vs GBR
Nokia Arena, Lohko B
16.20
14 touko
SVK
1
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
2
GER
SVK vs GER
Helsinki Ice Hall, Lohko A
20.20
14 touko
LAT
1
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
2
FIN
LAT vs FIN
Nokia Arena, Lohko B
20.20
15 touko
ITA
1
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
6
CAN
ITA vs CAN
Helsinki Ice Hall, Lohko A
12.20
15 touko
NOR
4
live/suora
TULOSSA
F(SO){{status}}
3
GBR
NOR vs GBR
Nokia Arena, Lohko B
12.20
15 touko
FRA
2
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
KAZ
FRA vs KAZ
Helsinki Ice Hall, Lohko A
16.20
15 touko
AUT
2
live/suora
TULOSSA
F(OT){{status}}
3
USA
AUT vs USA
Nokia Arena, Lohko B
16.20
15 touko
DEN
0
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
6
SUI
DEN vs SUI
Helsinki Ice Hall, Lohko A
20.20
15 touko
CZE
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
5
SWE
CZE vs SWE
Nokia Arena, Lohko B
20.20
16 touko
SVK
1
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
5
CAN
SVK vs CAN
Helsinki Ice Hall, Lohko A
16.20
16 touko
LAT
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
2
NOR
LAT vs NOR
Nokia Arena, Lohko B
16.20
16 touko
FRA
2
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
3
GER
FRA vs GER
Helsinki Ice Hall, Lohko A
20.20
16 touko
FIN
4
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
USA
FIN vs USA
Nokia Arena, Lohko B
20.20
17 touko
ITA
1
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
2
DEN
ITA vs DEN
Helsinki Ice Hall, Lohko A
16.20
17 touko
CZE
1
live/suora
TULOSSA
F(SO){{status}}
2
AUT
CZE vs AUT
Nokia Arena, Lohko B
16.20
17 touko
SUI
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
2
KAZ
SUI vs KAZ
Helsinki Ice Hall, Lohko A
20.20
17 touko
SWE
6
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
0
GBR
SWE vs GBR
Nokia Arena, Lohko B
20.20
18 touko
FRA
2
live/suora
TULOSSA
F(OT){{status}}
1
ITA
FRA vs ITA
Helsinki Ice Hall, Lohko A
16.20
18 touko
NOR
5
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
3
AUT
NOR vs AUT
Nokia Arena, Lohko B
16.20
18 touko
SUI
5
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
3
SVK
SUI vs SVK
Helsinki Ice Hall, Lohko A
20.20
18 touko
FIN
2
live/suora
TULOSSA
F(SO){{status}}
3
SWE
FIN vs SWE
Nokia Arena, Lohko B
20.20
19 touko
GER
1
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
0
DEN
GER vs DEN
Helsinki Ice Hall, Lohko A
16.20
19 touko
GBR
0
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
3
USA
GBR vs USA
Nokia Arena, Lohko B
16.20
19 touko
CAN
6
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
3
KAZ
CAN vs KAZ
Helsinki Ice Hall, Lohko A
20.20
19 touko
CZE
5
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
LAT
CZE vs LAT
Nokia Arena, Lohko B
20.20
20 touko
GER
9
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
4
ITA
GER vs ITA
Helsinki Ice Hall, Lohko A
16.20
20 touko
GBR
0
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
6
FIN
GBR vs FIN
Nokia Arena, Lohko B
16.20
20 touko
KAZ
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
4
SVK
KAZ vs SVK
Helsinki Ice Hall, Lohko A
20.20
20 touko
LAT
4
live/suora
TULOSSA
F(SO){{status}}
3
AUT
LAT vs AUT
Nokia Arena, Lohko B
20.20
21 touko
DEN
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
0
FRA
DEN vs FRA
Helsinki Ice Hall, Lohko A
12.20
21 touko
USA
3
live/suora
TULOSSA
F(OT){{status}}
2
SWE
USA vs SWE
Nokia Arena, Lohko B
12.20
21 touko
CAN
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
6
SUI
CAN vs SUI
Helsinki Ice Hall, Lohko A
16.20
21 touko
AUT
0
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
3
FIN
AUT vs FIN
Nokia Arena, Lohko B
16.20
21 touko
ITA
1
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
3
SVK
ITA vs SVK
Helsinki Ice Hall, Lohko A
20.20
21 touko
NOR
1
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
4
CZE
NOR vs CZE
Nokia Arena, Lohko B
20.20
22 touko
KAZ
4
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
5
GER
KAZ vs GER
Helsinki Ice Hall, Lohko A
16.20
22 touko
GBR
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
4
LAT
GBR vs LAT
Nokia Arena, Lohko B
16.20
22 touko
SUI
5
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
2
FRA
SUI vs FRA
Helsinki Ice Hall, Lohko A
20.20
22 touko
SWE
7
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
NOR
SWE vs NOR
Nokia Arena, Lohko B
20.20
23 touko
KAZ
5
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
2
ITA
KAZ vs ITA
Helsinki Ice Hall, Lohko A
16.20
23 touko
USA
0
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
CZE
USA vs CZE
Nokia Arena, Lohko B
16.20
23 touko
CAN
2
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
3
DEN
CAN vs DEN
Helsinki Ice Hall, Lohko A
20.20
23 touko
AUT
5
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
3
GBR
AUT vs GBR
Nokia Arena, Lohko B
20.20
24 touko
GER
3
live/suora
TULOSSA
F(SO){{status}}
4
SUI
GER vs SUI
Helsinki Ice Hall, Lohko A
12.20
24 touko
SWE
1
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
0
LAT
SWE vs LAT
Nokia Arena, Lohko B
12.20
24 touko
SVK
7
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
DEN
SVK vs DEN
Helsinki Ice Hall, Lohko A
16.20
24 touko
USA
4
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
2
NOR
USA vs NOR
Nokia Arena, Lohko B
16.20
24 touko
CAN
7
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
FRA
CAN vs FRA
Helsinki Ice Hall, Lohko A
20.20
24 touko
FIN
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
0
CZE
FIN vs CZE
Nokia Arena, Lohko B
20.20
26 touko
GER
1
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
4
CZE
GER vs CZE
Helsinki Ice Hall
16.20
26 touko
SWE
3
live/suora
TULOSSA
F(OT){{status}}
4
CAN
SWE vs CAN
Nokia Arena
16.20
26 touko
SUI
0
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
3
USA
SUI vs USA
Helsinki Ice Hall
20.20
26 touko
FIN
4
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
2
SVK
FIN vs SVK
Nokia Arena
20.20
28 touko
FIN
4
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
3
USA
FIN vs USA
Nokia Arena
14.20
28 touko
CAN
6
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
CZE
CAN vs CZE
Nokia Arena
18.20
29 touko
CZE
8
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
4
USA
CZE vs USA
Nokia Arena
15.20
29 touko
FIN
4
live/suora
TULOSSA
F(OT){{status}}
3
CAN
FIN vs CAN
Nokia Arena
20.20
Playoff
puolivälierät välierät finaalit
FIN Finland
4
SVK Slovakia
2
SUI Sveitsi
0
USA United States
3
SWE Sweden
3
CAN Canada
4
OT
GER Germany
1
CZE Czechia
4
FIN Finland
4
USA United States
3
CAN Canada
6
CZE Czechia
1
FIN Finland
4
CAN Canada
3
OT
USA United States
4
CZE Czechia
8

Arvaa ottelun ensimmäisen maalin tekoaika ja voita itsellesi Tissot kello

Arvaa nyt!