Kazahstāna sāk ar uzvaru pret mājiniekiem
by Sportacentrs.com|22 MAIJS 2021
share

Latvieši Kazahstānai pasaules čempionātos zaudēja pirmo reizi - līdz šim visās četrās tikšanās reizēs Latvija bija uzvarējusi. Mūsējie pamatlaikā divas reizes izvirzījās vadībā - ja pēc Laura Dārziņa vārtu guvuma 28. minūtē izdevās vadību noturēt vairāk kā desmit minūtes, tad pēc Riharda Bukarta gola izgājienā ielaidām jau pēc 12 sekundēm.

Papildlaikā latvieši izturēja mazākumu, bet arī pēcspēles metienos mūsējie izvirzījās vadībā - Dārziņš, Indrašis un Rihards Bukarts izvirzīja vadībā Latviju ar 3:1. Tomēr vairāk Ņikitu Bojarkinu mūsējiem pārspēt neizdevās - kazahi rezultātu izlīdzināja, bet astotajā metienu sērijā Aleksejs Makļukovs pārspēja Kivlenieku un izrāva uzvaru Kazahstānai. Latvieši mača gaitā pa Bojarkina vārtiem meta vien 14 reizes.

Pēc lieliskās spēles ar Kanādu maču pret kazahiem iesākām miegaini. Jau 20. sekundē Latvija nopelnīja mazākumu, aiz saviem vārtiem noteikumus pārkāpjot Kristiānas Rubīnam. Mazākumu izturējuši, arī mūsējie tika pie vairākuma, taču izveidot uzbrukumā nesanāca pilnībā neko. Trešdaļas turpinājumā Kazahstānas aktīvā aizsarzība piespieda latviešiem pieļaut daudzas kļūdas uzbrukumā, kā rezultātā pirmajās 20 minūtēs Latvija izdarīja vien četrus metienus.

Arī otrajā periodā turpinājās līdzīgs, bet diezgan neskatāms hokejs. Tomēr Latvijai izdevās izvirzīties vadībā - 28. minūtē no aizvārtes piespēli uz vārtu priekšu kritienā izdarīja Kaspars Daugaviņš, ripa atsitās pret aizsarga slidu un nokļuva pie Laura Dārziņa. 36 gadus vecā uzbrucēja pirmais metiens līdz vārtiem nenokļuva, bet otro metienu izlases vicekapteinis raidīja vārtos - 1:0. Dārziņam šie bija 24. vārti pasaules čempionātos - visvairāk no visiem latviešiem pasaules čempionātu elites divīzijā.

Pēc vārtu guvuma latviešiem neizdevās kazahus salauzt, tieši otrādi - trešdaļas beigās pēc vairākiem pārmetieniem Bobs Hārtlijs pat bija spiests ņemt pusminūtes pārtraukumu. Pēc 40 minūtēm latvieši pa Kazahstānas vārtiem bija izdarījuši vien astoņus (!) metienus, un vadību noturēt līdz trešdaļas beigām nespēja - mazākumā, atrodoties pretī vārtiem, pēc partnera piespēles rezultātu izlīdzināja Aleksandrs Šins - 1:1. Matīsam Kivleniekam pārtrūka 99 minūšu sausā sērija un 52 pēc kārtas atvairītu metienu sērija.

Pēc diezgan vienmuļiem diviem periodiem trešajā spēle palika aktīvāka un jautrāka. Perioda sākumā pie lieliskiem diviem momentiem tika Kazahstāna, bet vārtus atkal guva mūsējie. Uz savas zilās līnijas kazahi aizmirsa par Rihardu Bukartu, kuru lieliski pamanīja Oskars Cibuļskis. Bukarts uz brīdi pazaudēja kontroli pār ripu, bet atguva kontroli un skaisti izslidināja to caur Ņikitas Bojarkina kājsagiem - 2:1.

Latvija - Kazahstāna - IIHF Pasaules Čempionāts Hokejā 2021
22 MAIJS 2021
Diemžēl Latvija vadībā noturējās vien 12 sekundes. Strīdīgā situācija tiesneši piešķīra pārmetienu, Latvija zaudēja iemetienu savā zonā, Kivlenieks nespēja tvērt Svējberja metienu, un burzmu vārtu priekšā izmantoja Džimijs Blakers - 2:2.

Arī pēc vārtu zaudējuma pie Kivlenieka vārtiem turpinājās ugunsgrēki - vienā no epizodēm gandrīz visi laukuma spēlētāji piedalījās burzmā mūsu vārtu priekšā, pa ripu nevienam nespējot trāpīt vairākas sekundes. Kivlenieka spēlē sāka parādīties noguruma pazīmes, dažās epizodēs nenospēlējot pārāk droši. Arī trešajā trešdaļā kazahi latviešus nomētāja (11:5 Kazahstānas labā), bet vismaz punktu mūsējiem izdevās izcīnīt.

Papildlaikā noraidījumu nejauši nopelnīja Daugaviņš, ar nūju pa masku trāpīja Bojarkinam. Kazahstāna ripu Latvijas zonā kontrolēja visas divas minūtes, taču Kivlenieks vairākas reizes glāba, ļaujot latviešiem mazākumu izturēt. Arī pēc 65 minūtēs uzvarētājs nebija zināms - sekoja pēcspēles metieni.

Bullīšus latvieši sāka lieliski - Indrašis, Dārziņš un Roberts Bukarts pirmajos trīs metienos izrēķinājās ar Bojarkinu, izvirzot Latviju vadībā ar 3:1. Diemžēl precīzi bija arī Mihaiļis un Starčenko, bet pēc Riharda Bukarta neprecīzā metiena iespēja panākt kazahu uzvaru bija Darenam Dīcam - stabs!

Sestajā un septītajā metienu sērijā dueļos pārāki bija abu komandu vārtsargi, bet astotajā sērijā ar ātru bullīti vārtus guva Aleksejs Makļukovs. Rihards Bukarts varēja izlīdzināt rezultātu, taču iemeta ripu tieši Bojarkina ķērējcimdā. Latvija ar četriem punktiem ieņem otro vietu grupā, bet nākamo spēli aizvadīs pirmdien, 16:15 tiekoties ar Itāliju.