Čehija uzvar slovākus un ieņem trešo vietu grupā
by Sportacentrs.com|01 JŪN. 2021
share
Pasaules hokeja čempionātā Rīgā trešo vietu A apakšgrupā izcīnījusi Čehijas izlase, kas kaimiņu duelī ar 7:3 pārspēja Slovākiju un nostūma to uz ceturto pozīciju. Ar vārtiem un rezultatīvu piespēli atzīmējās Filips Zadina, Mihaels Špačeks, Matejs Strānskis, Libors Šulāks un Libors Hājeks.

Čehijai trešās vietas iegūšanai derēja tikai un vienīgi uzvara pamatlaikā, un čehi jau 29. sekundē izvirzījās vadībā. No iemetiena apļa otros vārtus turnīrā guva 2018. gada drafta sestais numurs Filips Zadina no Detroitas "Red Wings".
Slovākija - Čehija - IIHF Pasaules Čempionāts Hokejā 2021
01 JŪN. 2021
15. minūtē Čehija dubultoja pārsvaru – slovāki rupji kļūdījās pie saviem vārtiem, un pēc Zadinas piespēles tukšā stūrī trāpīja Čehijas čempions Mihaels Špačeks. Otrā perioda sākumā Maskavas "Spartak" uzbrucējs Lukāšs Radils, precīzi pielabojot ripu un pārspējot savu kluba biedru Jūliusu Hudāčeku, panāca arī 3:0.

Spēles 27. minūtē slovāku goda vārtus, izmantojot rupju kļūdu, guva Čehijā spēlējošais Matūšs Sukels, taču čehu ofensīva turpinājās. 11 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām vairākumu realizēja Libors Šulāks, bet Hudāčeku nomainījušais Adams Huska tika iesvētīts ar diviem vārtiem pirmajās sešās minūtēs – vispirms no iemetiena apļa tuvajā stūrī trāpīja Čehijas čempions Matejs Strānskis, kurš karjeru turpinās Davosā, bet vēlāk pirmo ripu pasaules čempionātos iemeta 21 gadu vecais Matejs Blimels (6:1).

Martins Bučko un Kristiāns Pospīšils rezultātu padarīja drusku pieklājīgāku, taču noslēdzošo ripu tukšos vārtos iemeta Libors Hājeks – 7:3 Čehijas labā.

ASV izraujot pirmo vietu B apakšgrupā un Čehijai pakāpjoties uz trešo vietu A apakšgrupā, zināmi pirmie divi ceturtdaļfināla pāri – ASV tiksies ar Slovākiju, bet Čehija spēlēs pret Somiju. Visas ceturtdaļfināla spēles paredzētas 3. jūnijā.