Päť slovenských gólov na body nestačilo
Autor: organizačný výbor|14 MÁJ 2019
share

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala s Kanadou 5:6 v pondelňajšom zápase v základnej A-skupine na 83. majstrovstvách sveta na Slovensku. Zverenci trénera Craiga Ramsayho v dueli dvakrát neudržali dvojgólový náskok a v tabuľke zostávajú na piatej priečke s troma bodmi.

Slovenskí reprezentanti otvorili skóre stretnutia v 8. minúte, keď po obliehaní kanadskej bránky dorazil puk do siete Matúš Sukeľ. O 64 sekúnd neskôr prišiel ďalší presný zásah slovenského tímu, po úspešne zrealizovanom brejku sa presadil Adam Liška. "Javorové listy" však do prestávky vyrovnali rovnako dvoma gólmi v krátkom časovom slede.

V 17. minúte zakončil rýchly protiútok Anthony Mantha a následne využil presilovku obranca Shea Theodore. V úvode druhého dejstva skóroval so šťastím Ladislav Nagy a v 26. minúte sa k nemu pridal druhým gólom v zápase Liška. Kanaďania opäť rýchlo zareagovali a v priebehu necelých dvoch minút vyrovnali Jonathan Marchessault a Anthony Cirelli. V 33. minúte arbitri neuznali po debate s videorozhodcom gól Tomáša Tatara a do šatní napokon odchádzali šťastnejší kanadskí hráči. V 37. minúte Patrik Rybár zaváhal pri strele Troya Stechera a následne prepustil miesto v bránkovisku Marekovi Čiliakovi.

V záverečnom dejstve Slováci zvýšili aktivitu, dočkali sa vyrovnania z hokejky Sukeľa, ale na bod nedosiahli. Necelé dve sekundy pred koncom riadneho hracieho času rozhodol strelou švihom Mark Stone.

V 52. vzájomnom meraní síl slovenského a kanadského tímu sa zrodilo 25. víťazstvo zámorského výberu. Slováci čakajú na triumf nad Kanadou na pôde majstrovstiev sveta od mája 2012, vtedy uspeli vo štvrťfinálovom súboji.

Slováci majú v utorok na šampionáte voľno a najbližšie nastúpia v stredu o 20.15 h proti Nemecku. Kanaďania majú pred sebou dva voľné dni, vo štvrtok o 16.15 h si zmerajú sily s Francúzmi.

Zdroj: Hockey Slovakia