MM-hopeaa Naisleijonille hienon taistelun jälkeen
Kanada aiheutti rökeletappion Venäjälle
Seuraa näitä 10 pelaajaa finaalissa
Suomi teki historiaa!
HUHTI/2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
otteluohjelma
Koko otteluohjelma
04 huhti
GER
GER
2
live/suora
TULOSSA
F(SO){{status}}
1
SWE
SWE
GER vs SWE
Metro Areena, Lohko B
12.30
04 huhti
SUI
SUI
0
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
6
CAN
CAN
SUI vs CAN
Metro Areena, Lohko A
16.00
04 huhti
FRA
0
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
3
JPN
FRA vs JPN
Metro Areena 2nd Rink, Lohko B
18.00
04 huhti
FIN
2
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
6
USA
FIN vs USA
Metro Areena, Lohko A
19.30
05 huhti
CZE
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
FRA
CZE vs FRA
Metro Areena, Lohko B
16.00
05 huhti
RUS
2
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
SUI
RUS vs SUI
Metro Areena, Lohko A
19.30
06 huhti
SWE
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
5
CZE
SWE vs CZE
Metro Areena, Lohko B
12.30
06 huhti
RUS
0
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
4
FIN
RUS vs FIN
Metro Areena, Lohko A
16.00
06 huhti
JPN
2
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
3
GER
JPN vs GER
Metro Areena 2nd Rink, Lohko B
18.00
06 huhti
USA
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
2
CAN
USA vs CAN
Metro Areena, Lohko A
19.30
07 huhti
FRA
1
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
2
SWE
FRA vs SWE
Metro Areena, Lohko B
16.00
07 huhti
SUI
0
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
8
USA
SUI vs USA
Metro Areena, Lohko A
19.30
08 huhti
JPN
1
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
3
CZE
JPN vs CZE
Metro Areena, Lohko B
12.30
08 huhti
FIN
6
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
2
SUI
FIN vs SUI
Metro Areena, Lohko A
16.00
08 huhti
GER
2
live/suora
TULOSSA
F(OT){{status}}
3
FRA
GER vs FRA
Metro Areena 2nd Rink, Lohko B
18.00
08 huhti
CAN
5
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
RUS
CAN vs RUS
Metro Areena, Lohko A
19.30
09 huhti
SWE
2
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
3
JPN
SWE vs JPN
Metro Areena, Lohko B
12.30
09 huhti
USA
10
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
0
RUS
USA vs RUS
Metro Areena, Lohko A
16.00
09 huhti
CZE
2
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
0
GER
CZE vs GER
Metro Areena 2nd Rink, Lohko B
18.00
09 huhti
CAN
6
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
FIN
CAN vs FIN
Metro Areena, Lohko A
19.30
11 huhti
USA
4
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
0
JPN
USA vs JPN
Metro Areena
12.30
11 huhti
SWE
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
2
FRA
SWE vs FRA
Metro Areena 2nd Rink
14.00
11 huhti
CAN
5
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
0
GER
CAN vs GER
Metro Areena
16.00
11 huhti
RUS
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
0
SUI
RUS vs SUI
Metro Areena 2nd Rink
18.00
11 huhti
FIN
3
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
1
CZE
FIN vs CZE
Metro Areena
19.30
13 huhti
CAN
2
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
4
FIN
CAN vs FIN
Metro Areena
16.00
13 huhti
USA
8
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
0
RUS
USA vs RUS
Metro Areena
20.00
14 huhti
CAN
7
live/suora
TULOSSA
FINAL{{status}}
0
RUS
CAN vs RUS
Metro Areena
16.00
14 huhti
USA
2
live/suora
TULOSSA
F(SO){{status}}
1
FIN
USA vs FIN
Metro Areena
20.00
Playoff
puolivälierät välierät finaalit
USA United States
4
JPN Japan
0
RUS Russia
3
SUI Sveitsi
0
CAN Canada
5
GER Germany
0
FIN Finland
3
CZE Czech Republic
1
USA United States
8
RUS Russia
0
CAN Canada
2
FIN Finland
4
USA United States
2
FIN Finland
1
SO
CAN Canada
7
RUS Russia
0