Lielbritānija atņem punktu Dānijai
by Sportacentrs.com|25 MAIJS 2021
share
IIHF Pasaules Čempionātā Hokejā 2021 Rīgā otro panākumu izcīnījusi Dānijas valstsvienība, kas grūtā cīņā ar 3:2 pagarinājumā pieveica Lielbritānijas hokejistus. Abas komandas A grupas tabulā pakāpās par vienu pozīciju.

Abu komandu iepriekšējā savstarpējā spēlē pasaules čempionātos Dānija 2019. gadā izcīnīja graujošu uzvaru ar 9:0. Šodien ne tuvu nebija vērojams tik dominējošs dāņu pārsvars, pirmos vārtus iemetot tieši britiem, kad trešajā minūtē Deivida Filipsa tālu uzmetienu pielaboja Bens O'Konors - 1:0.
Pēcāk gan dāņi arvien biežāk sāka vērpt virpuļus Lielbritānijas aizsardzības zonā, vienā no epizodēm Markusa Lauridsena no vārtu priekšas mestajai ripai atduroties pret Bena Baunsa sargāto vārtu pārliktni. Dāņi gan ļoti ilgi iedzinējos neatradās, Jūlianam Jakobsenam 11. minūtē izlīdzinot rezultātu - 1:1. Šoreiz talkā nāca veiksmīgs rikošets pret britu hokejista nūju. Drīz pēc tam dāņi nopelnīja vairākumu, 14. minūtē Niklasam Jensenam ar precīzu plaukstas metienu izvirzot Dāniju vadībā ar 2:1. Jensens ar sešiem (4+2) punktiem kļuva par turnīra rezultatīvāko spēlētāju.

Otrajā periodā cīņas gaita izlīdzinājās, tomēr joprojām salīdzinoši ilgāk ripu kontrolēja dāņi, kuru uzbrukumus neitralizēja britu vārtsargs Baunss. Savukārt pēdējā trešdaļā briti uzsāka savu ofensīvu, 57. minūtē tam rezultējoties vārtu guvumā - neizšķirtu 2:2 no nelielas distances panāca pilnīgā vienatnē atstātais Maiks Hamonds.

Pagarinājumā britus iegāza disciplīna - tika nopelnīti divi noraidījumi. Ja pirmo mazākumu Lielbritānija ļoti veiksmīgi izturēja, tad otrajā ar spēcīgu un precīzu metienu izcēlās Markuss Lauridsens, nodrošinot Dānijai svarīgu panākumu ar 3:2.

Turpinājumā 26. maijā Dānija spēlēs pret ROC, bet Lielbritānija spēkosies pret Baltkrieviju.