Lielbritānija izcīna pirmo uzvaru
by Sportacentrs.com|26 MAIJS 2021
share

Pirmo uzvaru IIHF Pasaules Čempionātā Hokejā Rīgā izcīnījusi Lielbritānijas izlase, kas iepriekšējā spēlē atņēma punktu Dānijai (2:3 pagarinājumā), bet šovakar nosargāja panākumu pār Baltkrieviju – 4:3. Ar diviem precīziem metieniem izcēlās Līems Kērks, kurš ar četrām ripām dala turnīra labākā snaipera godu.

Lielbritānija vārtus ir guvusi visās četrās spēlēs pasaules čempionātā, un briti arī otrajā spēlē pēc kārtas pirmā izvirzījās vadībā. Baltkrievijas naturalizētais kanādietis Džefs Plets pazaudēja ripu pie savas zilās līnijas, un Līems Kērks gan apspēlēja aizsargu, gan arī pārspēja Lielbritānijā dzimušo Baltkrievijas kanādieti Deniju Teiloru (1:0). 21 gadu vecajam Kērkam, kurš sezonu sāka Zviedrijas 3. līgā, bet pabeidza dzimtenē, tie bija jau trešie vārti turnīrā.

Baltkrievija - Lielbritānija - IIHF Pasaules Čempionāts Hokejā 2021
26 MAIJS 2021
Baltkrievija gāja Lielbritānijas pēdējās un arī guva vārtus neilgi pēc vairākuma neizmantošanas. Britu spēlētājs jau bija atpakaļ uz ledus, taču baltkrievu uzbrukums turpinājās, un Čerepovecas "Severstal" uzbrucējs Vladislavs Kodola ar otro mēģinājumu dabūja ripu vārtos, otrā perioda vidū panākot izlīdzinājumu (1:1).

Baltkrievu prieki gan nebija ilgi. Pēc astoņām minūtēm rupja kļūda aiz vārtiem pārvērtās Bena Deivīsa vārtu guvumā kritienā, bet vēl pēc pusotras minūtes Kērks no vārtu priekšas guva ceturtos vārtus Rīgā (3:1).

Trešo trešdaļu baltkrievi sāka ar diviem momentiem, taču arī turpināja darboties ļoti pavirsi, vispirms izšķērdējot vairākumu un pēc tam ielaižot četratā pret četri – briti viduszonā pārtvēra piespēli, un Dānijā sezonu sākušais Maiks Hemmonds panāca jau 4:1.

Intrigu Baltkrievija tomēr vēl sarūpēja – divarpus minūtes vēlāk baltkrievi izspēlēja līdz Pleta metienam tukšā stūrī, bet Šeins Prinss pēc izturēta mazākuma no vārtu priekšas deficītu sadeldēja līdz minimumam (3:4).

Minūti līdz pamatlaika beigām Jegors Šarangovičs norībināja britu stabu, un Baltkrievija arī sešatā neizglābās no zaudējuma. Lielbritānija izcīnīja pirmo uzvaru pamatlaikā pasaules čempionātos kopš 1962. gada, kad ar 7:5 pārspēja Somiju.