Baltkrievijai sensacionāla uzvara pār Zviedriju
by Sportacentrs.com|23 MAIJS 2021
share
Ļoti negaidītu otro zaudējumu divās spēlēs Pasaules čempionātā hokejā piedzīvojusi Zviedrijas valstsvienība, kas A grupas cīņā ar 0:1 atzina Baltkrievijas izlases pārākumu.

Abu izlašu savstarpējās cīņās Baltkrievija Zviedriju nebija pieveikusi 11 reizes pēc kārtas - kopš 2002. gada Olimpiādes Soltleiksitijā.

Arī šodienas cīņas sākums baltkrieviem nebija veiksmīgs, vienam no komandas līderiem Jegoram Šarangovičam pēc metiena izdarīšanas nenokontrolējot nūju un iesitot ar to pa zviedru hokejista seju. Baltkrievi četru minūšu mazākumu izturēja, Zviedrijai šajā laikā pie teicamas vārtu gūšanas izdevības tā arī nespējot tikt.
Zviedrija - Baltkrievija - IIHF Pasaules Čempionāts Hokejā 2021
23 MAIJS 2021
Pirmā perioda otrajā daļā baltkrievs Jevgeņijs Ļisovecs cīņā pie apmales neveiksmīgi sadūrās ar zviedru līderi Karlu Klingberju, Ļisovecam vairākas minūtes paliekot uz ledus un laukumu pametot tikai ar nestuvju palīdzību.

Rezultāts nemainījās arī otrajā periodā, kurā katra no komandām nopelnīja pa četrām soda minūtēm, Baltkrievijai 23 sekundes pat uzspēlējot piecatā pret trim pretiniekiem. Lielisku izdevību izcelties no vārtu priekšas neizmantoja baltkrievs Mihails Stefanovičs.

Trešās trešdaļas sākumā baltkrievi šokēja Zviedrijas izlasi, Germanam Ņesterovam ar metienu no neliela attāluma izvirzot Baltkrieviju priekšgalā ar 1:0.

Atlikušajā laikā zviedri uzbruka ļoti aktīvi, tomēr nespēja uzlauzt masīvos Baltkrievijas aizsardzības vaļņus. Nevainojami spēlēja Baltkrievijas naturalizētais kanādiešu vārtsargs Denijs Teilors, kā arī palīdzēja veiksme - pēc Lourensa Piluta metiena ripa atdūrās pret Baltkrievijas izlases vārtu pārliktni.

Turpinājumā Zviedrija 25. maijā spēlēs pret Šveici, bet Baltkrievija pirmdien, 24. maijā spēkosies pret citu divus zaudējumus piedzīvojušo komandu Čehiju.