Kanāda sasniedz finālu
by Sportacentrs.com|05 JŪN. 2021
share
Par pirmo 2021. gada pasaules čempionāta hokejā finālisti kļuvusi Kanādas izlase, kura, pateicoties gūtiem vārtiem katra perioda ievadā, ar 4:2 apspēlēja ASV, kurai arī desmitā reize iekļūt finālā bijusi nesekmīga. Finālā Kanāda spēkosies pret Somijas un Vācijas dueļa uzvarētāju.

ASV hokejisti uzvarēja B grupā un vēlāk ceturtdaļfinālā pārliecinoši ar 6:1 pārspēja Slovākiju. Kanādas ceļš uz pusfinālu bija grūtāks. Kanādieši ar lielām grūtībām iekļuva ceturtdaļfinālā, kurā viņi papildlaikā ar 2:1 apspēlēja ROC. Abas valstsvienības savstarpēji aizvadīja maču grupu turnīrā, kurā ar 5:1 panākumu svinēja ASV.

Lai arī spēli uzbrukumā aktīvāk uzsāka ASV hokejisti, pirmie vadībā izvirzījās kanādieši. Kanāda devās ātrajā pretuzbrukumā un pēc komandas biedra metiena pirmais pēc atlēkušās ripas bija Brendons Pirri, kurš pārspēja turnīrā veiksmīgi spēlējošo Kelu Pītersenu - 1:0. Sešas minūtes vēlāk Kanāda neizmantoja citu pretuzbrukumu, bet ar līdzīgu momentu šķērdēšanu atbildēja arī ASV. Amerikāņi izlīdzināja rezultātu perioda beigās. Lai arī ātrais temps tika nobremzēts, iniciatīva piederēja ASV hokejistiem, kuriem Kolins Blekvels pielaboja Kristiana Volanina raidīto metienu no zilās līnijas - 1:1.
ASV - Kanāda (1/2) - IIHF Pasaules Čempionāts Hokejā 2021
05 JŪN. 2021
Dinamisks un ātrs hokejs turpinājās arī otrās trešdaļas ievadā. Iespējas izcelties bija gan Kanādai, gan ASV, tomēr pievīla noslēguma fāze. Otro reizi spēlē vadībā izvirzījās Kanāda. Sestos vārtus turnīrā guva Endrjū Mandžapane, kurš bija pirmais vārtu priekšā un pielaboja komandas biedra metienu - 2:1. Perioda vidū ASV kapteinis nopelnīja pirmo noraidījumu spēlē, dodot kanādiešiem iespēju spēlēt vairākumā. To Žerāra Gallāna vadītie hokejisti izmantoja, dubultojot pārsvaru, taču ASV pieprasīja ''coach's challenge'' par aizmugures stāvokli. Tiesneši, caurlūkojot epizodi, vārtu guvumu neieskaitīja. Perioda izskaņā spēle kļuva emocionālāka, spēlētājiem biežāk iesaistoties savstarpējos asumos. Pirms trešā perioda Kanāda nosargāja minimālo pārsvaru.

Līdzīgi kā pirmos divus periodus, arī trešo Kanāda iesāka ar precīzu metienu. Otros vārtus spēlē guva Endrjū Mandžapane, kurš izgāja pret Kelu Pītersenu un meistarīgi to apspēlēja - 3:1. Amerikāņi turpināja dzīties uz priekšu, taču tas ļāva Kanādai atbildēt ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Ofensīva gan rezultējās ar vienu vārtu atgūšanu. Ātrajā pārējā no aizsardzības uzbrukumā ar precīzu metienu izcēlās Saša Hmelevskis - 3:2.Līdz pamatlaika beigām bija atlikušas 16 minūtes, kas solīja spraigu atlikušo perioda gaitu. Kanāda spēja pārsvaru noturēt. Pusotru minūti līdz pamatlaika beigām ASV nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr rezultātu tas nenesa. Tieši otrādi - vienā no epizodēm bijušais Kaspara Daugaviņa komandas biedrs ''Vityaz'' rindās Džastins Denforts raidīja ripu tukšos vārtos un nodrošināja panākumu Kanādai - 4:2.