Čempione Somija sāk uzvaru
by Sportacentrs.com|22 MAIJS 2021
share
Šodien 2021. gada pasaules čempionāta B grupā ''Arēna Rīga'' pirmajā spēlē uzvaru svinēja 2019. gada pasaules čempione Somija, kas, pateicoties diviem vārtiem otrajā periodā, ar minimālu rezultātu 2:1 apspēlēja ASV hokejistus.

Pasaules čempionāta otrajā dienā savas pirmās spēles B grupā aizvadīja ASV un Somija. Savā starpā līdz šim abas izlases spēlējušas 62 reizes, no kurām 32 uzvarējusi Somija, 22 ASV, bet astoņās fiksēts neizšķirts. Pirms diviem gadiem 2019. gadā uzvaru svinēja amerikāņi. Somi ir esošie čempioni, jo izcīnīja trofeju 2019. gada čempionātā, kamēr pirms gada Covid-19 dēļ turnīrs nenotika.

Pirmais periods iesākās līdzīgā cīņā. Asāk uzbruka amerikāņi, kuri savu spēli balstīja ātros pretuzbrukumos, kamēr somi kombinēja ASV aizsardzības zonā. Somijas vārtos lieliski spēlēja Jusi Olkinuora, kurš pirmo desmit minūšu laikā pāris reizes glāba komandu no reālām pretinieku vārtu gūšanas iespējām. Vienu reizi somus glāba vārtu stabs. Perioda izskaņā spēles gaita nemainījās un pirmais periods noslēdzās bez gūtiem vārtiem - 0:0. Pirmajās divdesmit minūtēs abas izlases spēlēja disciplinēti, nenopelnot nevienu noraidījumu.
Somija - ASV - IIHF Pasaules Čempionāts Hokejā 2021
22 MAIJS 2021
Otro periodu apņēmīgi uzsāka ASV, taču vārtos joprojām nepārspējams bija Olkinuora. Vēlāk Somija pārņēma iniciatīvu un izvirzījās vadībā. No zilās līnijas uz vārtiem meta Ate Ohtamā un pēc rikošeta tā atrada ceļu uz ASV vārtiem - 1:0. Vēlāk pirmo noraidījumu spēlē nopelnīja ASV, taču to somiem neizdevās realizēt. ASV turpināja šķērdēt savas izdevības panākt izlīdzinājumu, bet somi četras minūtes līdz trešdaļas beigām dubultoja rezultātu. Pēc metiena no zilās līnijas nedroši nospēlēja ASV vārtsargs, pie atlēkušās ripas pirmais bija Īro Pakarinens, kurš ar vārtsarga palīdzību iebakstīja ripu vārtos - 2:0. Līdz perioda beigām ASV prata vienus vārtus atspēlēt. Vairākumā Džeisons Robertsons izmantoja iespēju un panāca 2:1.

Trešā perioda pirmās desmit minūtes pārliecinošāk aizvadīja Somija, kura vairākās reizes bija tuvu trešo vārtu guvumam. Izšķirošajā fāzē somus pievīla metienu precizitāte. Noslēdzošajās trešdaļas desmit minūtēs laukumā dominēja ASV, kuri metās atspēlēties. Divas minūtes līdz beigām ASV nomainīja vārtsargu pret laukuma sesto spēlētāju, taču izlīdzinājumu panākt neizdevās un Somija svinēja pirmo panākumu turnīrā.