Ziemeļamerikas derbijā uzvar ASV
by Sportacentrs.com|23 MAIJS 2021
share
Pasaules hokeja čempionātā izgāšanos turnīra ievadā piedzīvojusi Kanādas izlase, kas pēc zaudējuma turnīra atklāšanas spēlē nu piedzīvoja sakāvi arī pret ASV, piekāpjoties ar rezultātu 1:5. Pirmo reizi kanādieši PČ sākuši ar divām neveiksmēm.

Abas Ziemeļamerikas izlases pasaules čempionātu iesāka ar zaudējumiem. Ja ASV neveiksme pret aktuālo pasaules čempioni Somiju bija saprotama, tad kanādiešu zaudējums pret mājinieci Latviju bija bija negaidīts pārsteigums. Neviena no komandām nevēlējās piedzīvot otro zaudējumu pēc kārtas, tādēļ bija gaidāma bezkompomisa cīņa.

Nepatīkamā situācijā jau pēc piecām nospēlētām minūtēm nonāca ASV izlase. Neveiksmīgi pret vārtu stabu potīti traumēja ASV izlases vārtsargs Entonijs Stolarzs, kurš nespēja turpināt spēli, liekot vietu vārtos pārņemt Džeikam Otindžeram. Mača septītajā minūtē dāvanu amerikāņiem pasniedza Kanādas vārtsargs Dārsijs Kempers. Vārtsargu aizvārtē aplaupīja Konors Gārlands, kurš izdarīja zibenīgu piespēli Džeisonam Robertsonam, dodot Robertsonam potenciāli vieglāko iespējamo vārtu guvumu. ASV ar Kempera kļūdu pārņēma vadību ar 1:0. Pirmās trešdaļas izskaņā abām komandām bija iespējas spēlēt vairākumā, taču rezultāts nemainījās, pārtraukumā vienībām ejot ar minimālu amerikāņu pārsvaru.
Kanāda - ASV - IIHF Pasaules Čempionāts Hokejā 2021
23 MAIJS 2021
Aukstu dušu otrās trešdaļas ievadā saņēma Kanādas izlase. No zilās līnijas Adams Klendenings izdarīja metienu pa vārtiem un Kempers, neredzot metiena izdarīšanas brīdi, ļāva ripai lidot lidot cauri savai padusei. ASV pārsvars pieauga līdz diviem vārtiem.

Kanādiešu nedienas turpinājās, drīz vien nopelnot mazākumu. ASV izmantoja skaitlisko pārsvaru, veikli ieejot zonā un nogādājot ripu vārtu priekšā Trevoram Mūram, no kura slidas ripa ieleca vārtos. ASV veikli panāca pārsvaru 3:0. Kanādieši pie trīs vārtu deficīta bija pavisam sašļukuši un otrajā periodā vārtus atspēlēt nespēja. Notika tieši pretējais un ASV ielidināja ceturto ripu Kempera vārtos. Nepilnas divas minūtes līdz perioda beigām savus otros vārtus guva Mūrs, sasniedzot rezultātu 4:0.

Uz spēles noslēdzošajām 20 minūtēm Kanādas vārtos stājās debitants Eidins Hils. Līdz Kanādas izlases pirmajiem vārtiem šajā čempionātā pagāja vairāk nekā 111 minūtes.

Spēles trešā perioda vidū beidzot Kanādas izlase tika pie pirmajiem vārtiem. No vārtu priekšas Maksims Komtuā pārspēja Otindžeru, raidot ripu zem vārtu pārlitņa - 1:4.Četras minūtes līdz spēles beigām amerikāņi sagādāja lielāko pārbaudījumu Hilam, bet Kevinam Rūnijam neizdevās likt kapitulēt arī otram Arizonas "Coyotes" vārtsargam, kurš šajā mačā stājās Kanādas valstsvienības vārtos. Taču to ko ASV nespēja izdarīt no vārtu priekšas, to izdevās no attāluma. No zilās līnijas vārtu virzienā ripu palaida Mets Tenisons, piespiežot Hilam tomēr vilkt ripu ārā no saviem vārtiem. Ar rezultātu 5:1 uzvarot ASV izlasei, Kanāda pirmo reizi pasaules čempionātu vēsturē turnīru sākusi ar diviem zaudējumiem.