Kanādai smaga uzvara pār Kazahstānu
by Sportacentrs.com|28 MAIJS 2021
share
Otro uzvaru pasaules hokeja čempionātā Rīgā izcīnījusi Kanādas valstsvienība, kas otrajā spēlē pēc kārtas izlaida divu vārtu pārsvaru, tomēr trešajā periodā pieveica Kazahstānas komandu – 4:2. Kanādai ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Edams Henrīks, bet abus Kazahstānas vārtus iemeta Ņikita Mihaiļis.

Abas komandas laukumā devās pēc vienas atpūtas dienas, un šo spēli labāk sāka kanādieši, kuri septītajā minūtē realizēja pirmo vairākumu – cīņā vārtu priekšā izveicīgākais bija Kalgari "Flames" uzbrucējs Endrjū Mandžapane, kuram tas bija pirmais mačs turnīrā. Arī otro periodu labāk sāka kanādieši, kuri jau 61. sekundē dubultoja pārsvaru – Anaheimas "Ducks" uzbrucējs un izlases kapteinis Edams Henrīks pielaboja Ouena Pauersa tālu metienu (2:0).
Kazahstāna - Kanāda - IIHF Pasaules Čempionāts Hokejā 2021
28 MAIJS 2021
Kanāda pēc 19 sekundēm arī nopelnīja vairākumu, tomēr Kazahstāna izrturēja un drīz pēc tam ātrā pretuzbrukumā atguva vienus vārtus – viens no izlases līderiem un galvenā trenera dēls Ņikita Mihaiļis izvēlējās mest pats un trāpīja tuvajā stūrī (1:2). Kazahstāna izturēja trīs mazākumus un trešās trešdaļas otrajā minūtē panāca arī izlīdzinājumu – Kempers netika galā ar Mihaiļa metienu vēl vienā ātrā pretuzbrukumā (2:2).

Drīzumā Mihaiļis bija ļoti tuvu arī hat-trick, taču Kempers šoreiz izglāba, un jau nedaudz vēlāk Kanāda atguva vadību – ļoti svarīgus vārtus guva 2020. gada drafta 10. numurs un Manitobas "Moose" uzbrucējs Kouls Perfeti, raidot ripu augšējā stūrī (3:2). Kazahstāna izskaņā nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un Konors Brauns trīs sekundes līdz beigām pielika spēlei punktu - 4:2.

Gan Kazahstāna, gan Kanāda nākamo spēli aizvadīs pret Itāliju – kazahi laukumā dosies rīt, bet kanādieši spēlēs svētdien. Grupu turnīru Kazahstāna noslēgs pret Norvēģiju, bet Kanāda – pret Somiju.